Štěpánovi je 59 let. Celý svůj život pracuje od rána do noci, aby zabezpečil sebe, svou rodinu, a aby vybudoval úspěšnou firmu. To se mu i daří. Jeho firma je známá, úspěšná i finančně stabilní. Má krásnou ženu a dvě děti. Žije ve vysněném domě. Přesto nemá pocit, že by mu na světě bylo dobře. Jeho sny se sice plní, financí má hojnost, ale vnitřně z toho radost nemá.

Tyto pocity začínají doprovázet bolesti a nemoci. Ačkoli jindy je za tři dny fit, tentokrát se léčí celý měsíc. Postupně ztrácí zrak. Zažívá těžké migrény, kdy mu nesnesitelně hučí v hlavě. Má zablokovaná záda. Už neví, co dál. Kudy kam? Jak se toho zbavit?

„Zaujala mě Patrikova přednáška na téma xxx. A tam jsem taky Patrika oslovil.“

Co jsme při společném sezení odhalili

To nejtěžší, co si v dospělosti neseme, jsou traumata z dětství. Někdo často slýchává „Jsi budižkničemu,“ jiný „Nebul. Kluci nebrečí.“ Štěpán místo toho slýchával: „Ne, takto se to nedělá. Děláš to špatně. Musíš takto!“ Jeho táta býval přísný perfekcionista. Precziní nástrojář, který má mnoho patentů a úspěchů. A Štěpán se mu po těchto slovech toužil celý svůj život vyrovnat. Neustále tátovi dokazoval, že na to má, že to umí udělat správně. A proto hodně cestoval a pracoval od rána do noci. Ale to celé se odehrávalo pouze na nevědomé úrovni.

Protože se Štěpán ve skutečnosti neřídil v životě tím, co by chtěl, ale tím, co si myslel, že by chtěl jeho táta, onemocněl. Šlo to postupně. Nejprve se mu zhoršoval zrak, začaly bolesti hlavy, později se zablokovala záda, … a přehlížené signály přerostly v nemoc. Jakmile v sobě tuto příčinu odhalil, ulevilo se mu.

Štěpán po společném sezení cítil, že potřebuje zpomalit:

| „Dneska na všechno seru! Nikam nejdu!“

Přesně tato slova vykřikoval na druhý den ráno z postele. Sice nakonec vstal, ale pracoval s lehkostí. Po týdnu, kdy se řídil sám sebou (a nikoliv tím, co si myslel, že by chtěl jeho táta), odblokovaly se mu záda. Do jeho partnerského vztahu nastoupila radost. Celý jeho život nabral na nových obrátkách.

A jaké zdravotní nebo duševní ne-radosti provázejí vás? Buďte pány svého života. Napište mi, ať i vy zažíváte štěstí, zdraví a radost.

Další příběhy

Vyléčení zánětu močových cest

Problémy začaly po tom, co jsme přestali s mým přítelem používat ochranu. Nikdo netušil jakou to může mít příčinu. Dva roky jsem …

Jak překonat panickou ataku bez léků

Dobrý den, jsem Marcela H. a ráda bych se zde s vámi podělila o svůj příběh, k jehož lepšímu pokračování zásadně přispěl Free Patrik. …

Sociální sítě

YouTube

Inspirujte se mými videi a začněte už teď dělat ve svém životě změnu, díky které budete Free.

Ho´oponopono 4 Free Patrik
ho´oponopono 1 nový začátek, Free Patrik
Ho´oponopono 2 Free Patrik
Ho´oponopono 3 FreePatrik

Kontaktní formulář