Dobrý den, jsem Marcela H. a ráda bych se zde s vámi podělila o svůj příběh, k jehož lepšímu pokračování zásadně přispěl Free Patrik.

Myslela jsem, že ve chvíli, kdy jsem měla mnoho zdravotních problémů, šlo o začátek a chtěla jsem je odstranit. Až díky Patrikovi jsem zjistila, že skutečný začátek všeho se udál mnohem dříve.

Měla jsem panickou ataku a bolelo mě místo pod okem na pravé straně tváře. Moje dutiny byly údajně čisté a tehdy před 14-ti dny mi dělali zaplnění kořene u zubu číslo 3. Před 16-ti lety mě kopnul kůň do obličeje a nedávno se mi vleklé problémy se zuby začaly vracet. Byla jsem ze všeho rozhozená a bála se.

Jednoho dne na mě na Facebooku „vyskočil“ Free Patrik. Dnes vím, že to nebyla náhoda a jsem za to ráda, protože mi Patrik velmi pomohl i přes vzdálenost (jsem ze Šumavy a on z Beskyd), a to pouze prostřednictvím písemné komunikace v rámci Facebooku. Jsem mu za to moc vděčná. Najednou tu byl někdo, kdo mi pomohl uvědomit si, co dělám špatně, proč jsem nemocná, byl tu pro mě, mohla jsem mu napsat a cítila jsem podporu. Toto vše přineslo své „ovoce“.

Patrik hledal spouštěč mých problémů

Patrik měl pro mě obrovské pochopení a začal se ptát, kdy začaly moje problémové stavy. Začala jsem tedy vyprávět. Už asi před 3 lety to byly ataky jednou za čtvrt roku a v době, kdy jsem oslovila Patrika, už to bylo téměř pořád. Bála jsem se o sebe, abych nebyla vážně nemocná, a také o své blízké. Každý z nich si myslel, že jsem silná, ale nebylo to tak…dokonce jsem skončila na antidepresivech…já, nepřítel léků! Cítila jsem pár let hodně velké stresy a ještě k tomu blokace krčních a hrudních obratlů. Měla jsem naplánovanou magnetickou rezonanci krční páteře a mozku, zažila jsem oční migrény s aurou.

Abych mohla Patrikovi odpovědět, vrátila jsem se na chvíli zpět do minulosti. Netušila jsem ale, že pro odstranění všech mých zdravotních problémů je potřeba uvědomit si spoustu věcí a mimo jiné i odpustit mým blízkým křivdy, jichž se na mně dopustili ve velmi dávné minulosti, v oblasti mého dětství. Zmínila jsem, že jsem před 8 lety odešla od manžela, jenž mě bil, podváděl, pil a dokonce nás i zadlužil. Rozváděla jsem se 3 roky. Dluhy jsem řešila insolvencí. Pracovala jsem v malém bistru přítelova otce…byla jsem tam holka pro všechno, neustále ve stresu a slýchala, jak je vše jen špatně. Změnila jsem práci, která mi fyzicky neprospěla, ale převážně to bylo způsobeno zase emocemi. Navíc mi po 20-ti letech umřel můj koník. Díky práci v bistru mi zůstal vysoký tlak a rozvod mě stál žlučník a následně se k tomu přidala panická ataka.

Křivdy z dávné i blízké minulosti zasahovaly do mé přítomnosti

Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo půl roku. Otec o mě zájem neměl, máma se o mě a sestru starala, ale lásky moc nedávala. Sestra byla vždy u každého oblíbená, je o dva roky starší, já byla rebel a navíc máma mě nechtěla. V těhotenství utekla od otce. Pro mě to bylo těžké ve škole, jelikož před 40 – ti lety jsem byla jediná ve třídě z rozvedené rodiny a děti se mi smály. Já si tenkrát vymyslela historku, že táta umřel. Když sestře bylo 15, tak přijel z Prahy a nakoupil jí spoustu věcí. O mě se nezajímal a já v 15 – ti čekala, že přijede a taky něco dostanu, no nedostala jsem nic. Bavit jsem se s ním začala až ve svých 26 – ti letech. Nyní jsem ho 8 let neviděla, chystám se za ním jet, je vážně nemocný a cestu za mnou už nezvládne. Nu nějak mi všichni důležití pánové v mém životě dávají na frak.

Bohužel jsem si navíc ještě vyčítala, jakého otce jsem pořídila svým dětem. Šlo o člověka, který mě bil v šestinedělí a koníka, kterého jsem měla, jsem musela před ním ukrýt, aby ho nezabil, snížil by se k tomu, aby mi ublížil, když jsme se rozváděli. Myslela jsem si, že vše je už za mnou.

Patrik mi vysvětlil, že to stále nemám dořešené a bije se ve mně chuť být zdravá, ale k tomu mě doprovází minulost a křivdy v ní způsobené a tělo mi chtělo říct, ať se odhodlám k dořešení situace, ale já jsem nevěděla jak. Díky komunikaci s Patrikem jsem si přiznala, že mám problém a pracovala na jeho odstranění s Patrikovou pomocí a obrovským povzbuzením.

Zásadní slova pomoci

Díky komunikaci s Patrikem jsem si přiznala, kolik věcí si nechám líbit a co vše si vyčítám a bojím se, že nejsem dost dobrá. Patrik mi doporučil knihu Svět bez hranic. Svěřila jsem se Patrikovi, že mě stále drží strach a já vím, že je to špatně. Patrik mi tehdy řekl, že si záležitosti do života přivoláváme tím, na co myslíme, pokud jsou to pozitiva, stanou se, stejně tak negativa. Poradil mi „modlitbu“ Omlouvám se, lituji, prosím, miluji Tě.

Patrik mi vysvětlil, že je potřeba bolest prostě jen přijmout. Nechává se v těle. Řekl mi, že říká, děkuji ti (myslí na bolest), zůstaň u mě tak dlouho, dokud bude potřeba. Přijímám Tě bolesti, protože vím, že mi něco sděluješ, proto jsi u mě.

Chodila jsem po doktorech a měla naplánovaná vyšetření. Výsledky těch všech, až na drobnosti, dopadly dobře, značně mě uklidnila slova, která mi poradil Patrik a já jsem si je opakovala. Hodně mi pomohlo, že tu byl někdo, i když daleko, kdo byl, jak se říká se mnou. Postupně jsem začala chápat, že naše duše k nám mluví prostřednictvím těla, pokud mě něco bolí, duši se něco nelíbí. Díky Patrikovi jsem pochopila, že mi tělo říká, že očekávám bolest a proto mám ty nepříjemné ataky, strach, že se dostanu do nepříjemné situace, spouští moje ataky.

Problémy v práci a bolest zubů

Byla jsem špatná z toho, jak o mně mluvily kolegyně v práci, což mi prozradila jedna fajn kolegyně. Jednou jsem se od přátel svého přítele dozvěděla, že budím respekt.

Patrik mi vysvětlil, že zvláště ženy mnohdy potřebují o někom mluvit, někoho probírat a nemá smysl se proti tomu bránit, protože přijmu jejich negativní energii a musím ji v sobě čistit, nemá ani smysl posílat vůči nim nějakou negaci.

Navíc pokud mi to říká nějaký člověk, jde většinou o jeho interpretaci a ta se od reality může lišit. To, jak působím na druhé, když to tvrdí, není můj problém, je to vnímání toho člověka.

Patrik měl také pochopení pro moji jakousi masku. Protože po nepříjemnostech je běžné, že si lidé nasazují masky už od dětství, protože mají strach, bojí se ukazovat slabiny, aby je někdo nenapadl. „Až jsme sami sebou, nepotřebujeme masky“, řekl, naše slabiny vystavujeme a pokud má někdo odvahu nás upozornit, neřešíme jej. No a co, já to vím a nemám co skrývat. Já odpovídám ano, jsem takový, nejsem dokonalý. No a co?

Patrik řekl, že jsou šťouralové a ptají se, mohl by ses změnit a on na to odpovídá, mně se nechce. Pokud Ti to vadí, tak přemýšlej proč.

Kdysi jsem byla sluníčko a časem už toho bylo na mě moc, nechtěla jsem to vidět a moje tělo se začalo bránit bolestí. Působila jsem sebejistě, ale uvnitř jsem byla malá holka, která se bojí. Už vím, že když mi někdo ubližuje, tak tělo ke mně mluví prostřednictvím nějaké bolesti.

Postupem času jsem zvládla ignoraci. Pochválila jsem se, jak jsem reagovala v práci, nepustila jsem si kolegyně k tělu a dělala, že se mě to netýká, učila jsem se to a doufala, že to půjde. Patrik mě za můj pokrok pochválil a říkal, že pokud někdo mluví o Tobě, mluví vlastně jen o sobě. Říká, já se nemůžu srovnat s tím nebo s někým jiným. Ten daný je velmi nešťastný, je v háji sám se sebou, a aby si toho nevšiml, mluví o jiných lidech.

Situace v práci se vyhrotila. Vzal si mě bokem vedoucí a řekl mi, že mám zklidnit, že spolupracovnice si na mě stěžují, že do nich „ryju“ a jiné. Že se mám zklidnit nebo dát výpověď. No bravo, řekla jsem mu, že to ony do mě „ryjí“ a že se s nimi téměř nebavím. Hodinu se mi honil v hlavě vztek a lítost a pak náhle záblesk z čistého nebe a vím, co mám v sobě změnit. Mám se mít ráda a nepřipouštět si rádoby kamarádky k tělu, nebavit se s nimi o ničem. Ani na ně už nejsem naštvaná, nebudu si špinit nitro hněvem. Vím, které to jsou konkrétně, jelikož jsem s nimi byla u stolu, tak mě přepadla tíseň a musela jsem si vzít prášek, jelikož mi tou negací, co ke mně vysílají, spouštějí ataku. Budu žít pro sebe a pro ty, kteří mě milují a užívat světa. Den před tím mi bylo fakt špatně, asi jsem potřebovala nůž do zad, aby mi to došlo. Bude to bolestivé, ale já to dokážu. Kdyby tam nebyly dobré peníze, tak bych dala výpověď na hodinu, ale nemohla jsem to udělat kvůli insolvenci a kvůli nim, protože já se nevzdám, což by se jim určitě líbilo.

Pomohlo mi i to, že jsem věděla, že je někdo se mnou, někdo, komu se můžu i na dálku vypovídat. A kombinace s doporučením, jak s tím pracovat mi najednou vymazala všechny nemoci.

Pracovala jsem jak se situací v práci, tak zdravotními problémy. Usmívala jsem se na mistrovou a na kolegyně, bavila jsem se s nimi jen o práci. Rozhodla jsem se, že tak v klidu budu dál pokračovat. Na zub jsem měla antibiotika a doufala, že zaberou, bolelo mě to od ucha a půl tváře. Byla jsem u zubaře, udělal mi rentgeny a předepsal antibiotika, myslím, že tu trojku co mi dělal, neměl zavírat, zavřel jí hned a byl pod ní veliký zánět a tak snad antibiotika zaberou, doufala jsem. Ten rok si to tělo pěkně říkalo o pomoc. Začalo to v lednu zablokovaným krkem, pak oční aury a ataka, následně zuby nebo nervy, záněty a ještě ta kýla. Ale už mě cvaklo, co mám změnit, sebe.

Měj se rád, přijímej věci, pochop je a buď zdráv

Patrik mi řekl, že mu funguje nejvíce, když se s nepříjemnými věcmi smíří a bere je tak, že žije život a ten přináší i nepříjemné chvíle a má si je prožít a zjistit, proč jsou, proč se mu dějí, a proto říká, nechat plynout. Došlo mi, že musím na sobě pracovat stále a že chci být zdravá, šťastná žena a samozřejmě to platí i pro moji rodinu. Tělo mi ukázalo, holka, takhle ne, že stačí pokora, začít se mít ráda a vše se obrací pomalu, ale jistě k lepšímu, zásadní je uvědomovat si to.

Nemoc v rodině

K nemocem blízkým mi Patrik řekl, že všechno co mi zasahuje na myšlenkách je i moje bolest, a proto ji lze vyčistit.

Závěrečný výsledek

S Patrikem jsem si začala psát. 18.8. 2018 a 24. dubna 2019 jsem byla už více než dva měsíce bez prášků. Chtěla bych mu tímto moc poděkovat, že při mně i z dálky stál a mohla jsem se mu svěřit. Ptáte se, proč tento příběh uveřejňuji? Chtěla bych i jiným lidem ukázat, že je tu někdo, na koho se mohou obrátit, když si připadají bezmocní a nemocní, že život zase bude fajn a plný zdraví.

Naučila jsem se hledat dobré věci na špatných věcech. Změna vlastního já je bolestivá a složitá v tom, porážet své ego, ale už nebudu vzteklá, urážlivá, vztahovačná a nevědomky zlá. Jedinou upřímnost si nechávám a hlavně být upřímná k sobě sama a přiznat si, co jsem udělala špatně. Víte, moje chování byla vlastně moje obrana a vůbec jsem si neuvědomovala, že tím ubližuji druhým lidem. Vinila jsem se z problémů jiných. Jde to pomalu, začínám si uvědomovat, co chci a nechci. Ke svému partnerovi jsem otevřenější a v klidu mu říkám, z čeho mám strach a proč se cítím nejistá a že mě bolí, když si mě nevšímá, že se pak cítím v ohrožení. Snažím se lépe vnímat své okolí. Někdy se rozčílím, ale najednou je mi fyzicky špatně, to už mi tělo říká, takhle ne frajerko. Patriku, děkuji, že jsi ke mně byl vždy upřímný a řekl mi i to, co jsem nechtěla, ale potřebovala slyšet.

Další příběhy

Vyléčení zánětu močových cest

Problémy začaly po tom, co jsme přestali s mým přítelem používat ochranu. Nikdo netušil jakou to může mít příčinu. Dva roky jsem …

Příběh Štěpána: bohatý, úspěšný a přesto nešťastný

Štěpánovi je 59 let. Celý svůj život pracuje od rána do noci, aby zabezpečil sebe, svou rodinu, a aby vybudoval úspěšnou …

Sociální sítě

YouTube

Inspirujte se mými videi a začněte už teď dělat ve svém životě změnu, díky které budete Free.

Ho´oponopono 4 Free Patrik
ho´oponopono 1 nový začátek, Free Patrik
Ho´oponopono 2 Free Patrik
Ho´oponopono 3 FreePatrik

Kontaktní formulář